Zamierzchłej przeszłości czar...

Dawne projekty, które już przeszły do lamusa.

Od 2004 roku wiele się zmieniło w technologii 360 stopni. W zasadzie ta dziedzina wizualnego marketingu zmienia się ciągle i bardzo dynamicznie.

Na początku królowały proste projekty wykonane w Java. Następnie pojawił się DevalVR. To była wspaniała technologia, która pozwalała na projektowanie niezwykle rozbudowanych wirtualnych spacerów włącznie z możliwością tworzenia desktopowych streamingowych aplikacji. Oznacza to, że my robiliśmy prosty mały plik który po uruchomieniu samodzielnie komunikował się z serwerem i pobierał z niego pliki, by wyświetlić cały wirtualny spacer. W dziale "EXAMPLES" genialnego twórcy tej technologii zamieszczone były tylko nasze projekty, jako przykłady zaawansowanego zastosowania DevalVR.

Później nadszedł Flash. Flash Panorama Player i KRpano. Bardzo szybko przewagę zaczął zdobywać KRpano. Intensywny rozwój tej technologii zaowocował u nas najbardziej rozbudowanymi projektami w tej części Europy. Dziesiątki wirtualnych spacerów i tysiące panoram przeszło przez silniki Flasha i doskonale się sprawdzało.

Ale nic nie trwa wiecznie. Niewspierana i odstająca technologia stała się archaiczna i obecnie niebezpieczna. W tej chwili Flash praktycznie nie funkcjonuje w środowisku przeglądarek internetowych. Ze względu na jego problemy z bezpieczeństwem, brakiem stabilności i wydajności - uważamy, że słusznie.

Dodatkowo Flash nie działa na urządzeniach mobilnych, czyli ponad połowie Internetu. To miliardy urządzeń i miliardy Użytkowników, którzy projektów wykonanych we Flashu nie zobaczą.

Nastała era HTML5 i WebGL.

Obecnie jedyna bezpieczna, wydajna i aktualna technologia to ta bazująca na silnikach HTML5. Ograniczenia tej technologii określają jedynie dwa parametry: wyobraźnia i budżet.

Dodatkowo, HTML5 świetnie działa na wszystkich urządzeniach mobilnych jak również w okularach wirtualnej rzeczywistości VR.

Zobacz fragment naszej historii. Ze względów bezpieczeństwa, włączyliśmy możliwość uruchamiania projektów wykonanych w technologii Flash.

niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_21
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_19
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_23
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_25
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_24
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_27
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_26
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_28
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_30
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_29
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_31
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_33
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_32
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_35
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_34
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_36
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_38
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_37
niedzialajace-projekty-i-reszta-spacery_39
spacerki_niedzialajace