Laboratoria Badawcze

Unikalny projekt NCBR na targi Hannover Messe

Oto, jak na targach branżowych Hannover Messe prezentowany był projekt Wirtualnych Laboratoriów Badawczych z sześciu ośrodków.

Poniżej kilka zdjęć z targów

Wirtualne Laboratoria Badawcze

Ten projekt wirtualnych laboratoriów zrodził się z potrzeby zaprezentowania polskiej bazy nowoczesnych ośrodków badawczych na targach branżowych w Hannover Messe.

Wymagania co do projektu były astronomicznie wysokie, co jest zrozumiałe - projekt miał być prezentowany w otoczeniu najnowcześniejszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych i nie było mowy, żeby polska ekipa, wysłana przez rząd, miała odstawać poziomem od innych.

Potężne wymagania, specyfikacja, mnóstwo problemów po drodze i rozwiązań, o których innym nawet się nie śniło, wymusiły na nas nieszablonowe podejscie. Ale my uwielbiamy wielkie wyzwania.

Ostatecznie prezentacja (zdjęcia powyżej) odniosła potężny sukces. Przyczyniła się do podniesienia prestiżu polskiej ekipy rządowej, reprezentowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Pozwoliła dodatkowo utwierdzić opinię międzynarodową, że Polska potrafi zaprezentować swoje walory na absolutnie światowym poziomie.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie dodali czegoś od siebie. Dlatego, poza pierwotnymi założeniami projektu na urządzenia VR, przygotowaliśmy specjalny film który był wyświetlany na telebimie oraz dodatkowe moduły automatyzacji i (więcej powiedzieć nie możemy :).

 

A obok kilka zdjęć wykonanych podczas realizacji zdjęć.