Spacer wirtualny po obszarze Doliny Strugu

Spacer wirtualny i Gra Panoramiczna po obszarze Doliny Strugu

Ten spacer wirtualny jest jednym z dwóch bliźniaczych projektów panoramicznych zrealizowanych na przestrzeni końca lata i jesieni.

Sama specyfikacja, która została ogłoszona w publicznym przetargu zawierała kilka stron ścisłych wymagań i niezwykle zaawansowanych komponentów.

Z inicjatywy lokalnej grupy działania LGD G6 Grzędy Sokalskiej z Łaszczowa przy współpracy z lokalną grupą działania LGD Lider Dolina Strugu z Błażowej zrealizowaliśmy dwa niezwykle nowoczesne projekty.

Projekt spaceru wirtualnego po obszarze DOliny Strugu został współfinansowany ze środków unijnych i posiada aż w 7 wersjach językowych. Wirtualny spacer zawiera panoramy wykonane w obszarach 4 gmin. Gminy Tyczyn, Błażowa, Chmielnik i Hyżne.

Pierwotnie projekt zakładał wykonanie 40 panoram sferycznych, po 10 na każdą gminę. Ponieważ zawsze dajemy więcej od siebie, zdecydowaliśmy się na rozszerzenie jego zakresu i ostatecznie wykonaliśmy blisko 100 wielkoformatowych panoram z poziomu ziemi, z wysokości prawie 7 metrów oraz panoram lotniczych z pułapu minimum 100 metrów.

Wirtualny spacer posiada niezwykle innowacyjne rozwiązania, które zostały wdrożone po raz pierwszy do tego typu projektu. Najważniejszą cechą tej wirtualnej wycieczki jest jej dostępność na wszystkie urządzenia, ponieważ została wykonana w najnowocześniejszych technologiach. Do jej oglądania nie potrzeba instalować żadnych dodatkowych wtyczek ani dodatków. Wystarczy w miarę aktualna przeglądarka internetowa.

Całością zarządza nasz rozbudowany panel administracyjny Pano CMS w wersji 3.0, który umożliwia samodzielne zarządzanie treściami, zdjęciami oraz wszelkimi multimediami.

Możliwości edycyjne są niezwykle bogate, ponieważ administrator wirtualnego spaceru może samodzielnie dodawać mnóstwo informacji w wielu kategoriach, dzięki czemu Internauta może mieć udostępnione bardzo wiele informacji; od rozszerzonych opisów tekstowych po rozbudowane multimedia. Dodatkowym elementem, który ubogaci przekaz jest zastosowanie panoram sferycznych wykonanych w technologii trójwymiarowej. Aby móc cieszyć się głębią obrazu i wejść w trzeci wymiar danego miejsca wystarczy założyć tanie okulary czerwono - niebieskie.

Bardzo ważnym dodatkiem jest zaprojektowanie przez nas aż czterech gier panoramicznych. Wystarczy zarejestrować się w serwisie wirtualnego spaceru aby móc przeżyć przygodę. Rejestracja jest darmowa. Każda gmina w wirtualnym spacerze posiada swoją własną dedykowaną grę panoramiczną.

Gracz w każdej z nich ma do rozwiązania inne zadanie główne a ten, kto zechce podjąć wyzwanie będzie mógł budować swoje doświadczenie, zbierać punkty, kolekcjonować przedmioty, zdobywać trofea i świetnie się bawić. Dodatkowo każdy gracz może walczyć o najlepsze miejsce w rankingu. Całe pole gry zostało oparte o obszar Doliny Strugu, co pozwala na silne zintegrowanie przyjemnych odczuć z gry z tym obszarem. To gwarantuje zbudowanie i utrwalenie silnych pozytywnych skojarzeń z obszarem na którym toczy się gra.

Podczas projektowania wirtualnego spaceru Zamawiający zorientowany był na jak najlepszą jakość i unikalne rozwiązania. Założenia te udało się z nawiązką zrealizować.

Oto kilka z wielu innowacyjnych i unikalnych elementów, które zostały wykorzystane podczas realizacji wirtualnej wycieczki po obszarze Doliny Strugu:

- Najnowocześniejsza technologia HTML5 i WebGL
- Dostępność na komputery i urządzenia mobilne.
- Pełne zintegrowanie wirtualnego spaceru z systemem zarządzania treścią. Tutaj został zastosowany autorski i unikalny system Pano CMS.
- Zaawansowane zarządzanie galeriami zdjęć i wideo.
- Aż 6 języków obcych z opcją rozszerzenia do 40.
- Zaawansowany komponent służący generowanie dynamicznych danych (linki, kody QR, statusy, itp.).
- Autorskie i zaawansowane gry panoramiczne, które zapewniają zabawę i przygodę.
- Zaawansowany i unikalny system Użytkowników wraz z udostępnieniem dla nich specjalistycznych narzędzi.
- Panoramiczne wygaszacze ekranu do każdej panoramy.
- Innowacyjna i autorska panoramiczna pocztówka wykonana po raz pierwszy w HTML5.
- Zastosowanie mechanizmów premiowych dla aktywnych Użytkowników.
- Unikalne panoramy trójwymiarowe.
- Autorska wyszukiwarka treści wraz z możliwością nadania w przestrzeni 3D tagów na panoramach.
- Dodawanie informacji w przestrzeni 3D przez samych Użytkowników.

Ta lista nie wyczerpuje do końca rozwiązań, które wyróżniają projekt wirtualnego spaceru po obszarze Doliny Strugu. Dzięki jego budowie jest to projekt stale otwarty i aktualizowany, dzięki czemu stale aktualny.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wirtualnie Doliny Strugu oraz rozwiązania zadań w jednej z czterech gier panoramicznych.

Projekt archiwalny.