Gra edukacyjna. Języki obce, matematyka i przyroda

Gra edukacyjna

Oddajemy do użytku grę, której zadaniem było połączenie zabawy i edukacji. Nie od dziś wiadomo, że Internauta zrobi bardzo wiele, byle tylko się ie uczyć oraz tyle samo, żeby dobrze się bawić. Połączenie tych dwóch elementów spędzało sen z powiek projektantom gier.

Ten przykład gry został zaprojektowany w niezwykle otwarty sposób. Gracz może wybrać przedmiot, który go interesuje oraz w swoim czasie budować swoje doświadczenie poprzez udzielanie odpowiedzi.

Silnik gry dokładnie sprawdza poprawność odpowiedzi, oblicza ich proporcje i statystyki. Pytania są ściśle przypięte do odpowiedniego miejsca na konkretnej panoramie. Dzięki temu Gracz zostaje ustawiony w odpowiednim kontekście, który jest kluczowy w poprawnym zapamiętywaniu i budowaniu skojarzeń. Tym sposobem test z języka obcego zawiera kilkadziesiąt pytań dotyczących przedmiotów i obiektów widocznych w środowisku gry. To samo tyczy się zadań z przyrody i matematyki.

Gra edukacyjna wprowadza nowy sposób eksponowania środowiska gry. Panoramy sferyczne to doskonała metoda umieszczenia fabuły gry na idealnie realistycznym polu gry.

To właśnie panoramy sferyczne wprowadzają niesamowity realizm dzięki któremu Gracz natychmiast asocjuje się z samą grą i wnika w jej rzeczywistość.