Wirtualny Sandomierz, czyli spacer, przewodnik i Gra Panoramiczna w jednym

Przewodnik Panoramiczny po Sandomierzu

Jeden z najbardziej rozbudowanych spacerów wirtualnych. Całość zawiera ponad 140 wielkoformatowych panoram HD HDR. Gigapanoramy, panoramy trójwymiarowe i wiele innych dodatków.

Przewodnik Panoramiczny po Sandomierzu powstał aby w unikalny sposób ukazać Ci najważniejsze zabytki i miejsca w tym wyjątkowym mieście.

Dzięki zastosowaniu unikalnych rozwiązań i technologii możesz nie tylko widzieć prezentowane na panoramach zabytki i miejsca, ale dowiedzieć się o nich z dokładnych i profesjonalnych opisów tekstowych lub komentarzy lektora.

Lista obiektów, które znajdują się w Przewodniku Panoramicznym po Sandomierzu:
- Brama Opatowska
- Katedra
- Muzeum Diecezjalne
- Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła
- Kościół św. Ducha
- Kościół św. Jakuba
- Kościół św. Józefa
- Kościół św. Michała
- Zamek Królewski
- Podziemna Trasa Turystyczna
- Panoramy nocne z centrum miasta
- Panoramy dzienne z centrum miasta
- Wąwóz królowej Jadwigi
- Zbrojownia

Wysoka rozdzielczość wszystkich panoram gwarantuje znaczne przybliżenia i odzorowanie detali.

W Przewodniku Panoramicznym po Sandomierzu zawarte są unikalne panoramy trójwymiarowe wykonane w technice stereoskopowej. Aby cieszyć się pełnią głębi obrazu we wszystkich trzech wymiarach należy założyć okulary czerwono - niebieskie (red-cyan).
Panoramy tego typu są unikatem ze względu na ekstremalną trudność ich prawidłowego wykonania.

Na wykonanie jednej panoramy potrzeba 8 zdjęć. Panorama w www.poznajsandomierz.pl są wykonane z 24 - 27 zdjęć. Natomiast jedna panorama trójwymiarowa z Przewodnika wymaga wykonania ponad 120 zdjęć.

Mapa lokalizująca wszystkie obiekty oraz pojedyncze panoramy z terenu miasta.

Czytelny i intuicyjny spis obiektów zawartych w Przewodniku Panoramicznym po Sandomierzu.

Zarządzanie projektem odbywa się za pośrednictwem zaawansowanego panelu administracyjnego. Za jego pośrednictwem można w łatwy sposób samodzielnie dodawać, modyfikować i usuwać wszelkie opisy, tytuły, zdjęcia, podkłady dźwiękowe i opisy lektorskie oraz zarządzać wieloma innymi parametrami.

Tego typu rozwiązanie zostało po raz pierwszy zastosowane właśnie w Przewodniku Panoramicznym po Sandomierzu.

W ten sposób można w sposób zdalny (np korzystając z iPada) dodać opis, zdjęcie, dźwięk w dowolnym miejscu jakiejkolwiek panoramy.

Dzięki tak zaawansowanemu systemowi zarządzania informacją www.poznajsandomierz.pl staje się coraz bogatszym źródłe rzetelnej informacji o Sandomierzu.

Punkty informacyjne na panoramach, czyli idealne źródło wiedzy i informacji o konkretnym miejscu, obiekcie lub przedmiocie widocznym na panoramie.

Rozwiązanie to przypomina umieszczanie tzw. pinezek w przestrzeni 3D panoramy. Dzięki temu, będąc np. w Katedrze można przeczytać lub posłuchać o widocznych freskach, rzeźbach lub obrazach.

W katedrze dodatkowo rozmieszczone zostały wielkoformatowe reporodukcje zabytkowych obrazów, które można obejrzeć w najdrobniejszych detalach.